Jdi na obsah Jdi na menu
 


Události v roce 2011

29. října - Výlov Kalčáku

I letos bylo třeba vylovit rybník Kalčák, čehož se hořičtí muži ujali s patřičnou vervou. Kromě živých ryb jsou velkým lákadlem i rybí karbanátky – specialita Milana Sváčka. Není sice členem družstva SDH, ale do akcí se vždy ochotně a rád zapojí a neváhá přiložit ruku k dílu.

22. října - Výlet – Hobby

Každoroční podzimní výlety jsou symbolickou tečkou za hasičskou sezónou. Nejinak tomu bylo i tentokrát, kdy jsme se vydali na výlet do Českých Budějovic, abychom navštívili výstavu Podzimní Hobby 2011. Jedinou kaňkou těchto výletů je skutečnost, že mnoho původně přihlášených osob následně odřekne svoji účast a je potom velkým problémem obsadit autobus, ale i přes tuto nepříjemnost se akce uskutečnila. Řízky voněly skrz celý autobus, cesta příjemně ubíhala. Výstava byla zajímavá, pivo dobré a počasí nás nezradilo. Nakoupii jsme spoustu laskomin a mnoho více či méně užitečných věcí a se zastávkou v hostinci v Ševětíně jsme se vrátili z posledního výletu roku 2011 zpět do Hořic.

24. září - Závody – Veselí nad Lužnicí + Rybářské závody

Na závody ve Veselí nad Lužnicí (Memoriál Josefa Žahoura) jsme se opět moc těšili a protože jsme si chtěli zachovat naše dobré renomé z minulých let, nenechali jsme nic náhodě a po zradě naší stříkačky v Zárybničné Lhotě jsme si tentokrát vypůjčili stroj z Měšic. Ve Veselí se saje voda z řeky, závod má speciální pravidla, která mimo jiné zahrnují i překonání překážky v podobě okna, kterým je třeba proskočit a pronést náčiní, což nečinilo potíže družstvu žen, které se jako každý rok ve Veselí postavilo na pomyslné stupně vítězů (tentokrát na 3. příčku). Muži s umístili jako devátí, což je v konkurenci, jakou tato soutěž, které se účastní družstva z celé ČR, přináší, skvělý výsledek.
V ten samý den se konaly v Dolních Hořicích u rybníka Kalčák rybářské závody, které se taktéž honosí velmi bohatou účastí.

17. září - Závody – Nová Ves

Do Nové Vsi jsme vyslali kombinované družstvo „mladých“. Bez jakékoliv přípravy v konkurenci ostatních účatníků obsadili 8. místo.

3. září - Závody – Zárybničná Lhota

Jako každý rok jsme vyjeli do Zárybničné Lhoty na Memoriál Josefa Přívozníka, kde máme mnoho kamarádů, kteří jezdí k nám, abychom jim oplatili naší účastí u nich ve Lhotě. Na této soutěži se saje voda z potoka a to byl bohužel kámen úrazu pro naši tehdy ne úplně spolehlivou a fungujícící stříkačku. Muži se umístili na pěkném třetím místě, bohužel s pokusem žen si již stříkačka neporadila a sesadila je až na 6. příčku.

2. červnece - Závody – Hořice

Tentokrát nám při pořádání hasičského „srandamače“ u rybníka Kalčák přálo počasí. Pivo bylo příjemně vychlazené, klobásy a kuřata vypečené a vonící do širokého okolí a družstva, kterých přijelo opravdu mnoho, ve skvělé náladě. Přestože naše umístění nedosáhlo předních příček, nenechali jsme si náladu zkazit a i zážitku s nevyvedeným útokem družstva žen vinou časoměřiče jsme se nakonec zasmáli.

25. června - Závody – Dobronice

Dobroničtí hasiči uspořádali k příležitosti výročí 100 let od založení svého sboru oslavu, jejíž značnou součástí byla hasičská soutěž. Počasí jim ukázalo svoji příznivou tvář, což s sebou přineslo i bohatou účast jak soutěžících, tak přihlížejících. V rámci soutěže se spíš než o požární útok jednalo o pivní maraton, což nebylo překážkou – ba naopak, všichni byli velice spokojeni. K tomu napomohlo i perfektní umístění hořických hasiček – 1. místo. Muži skončili ve velké konkurenci desátí.

18. června - Dětský den

Tuto sobotu nám počasí opravdu nepřálo! Jeho nepřízeň se podepsala i na počtu dětských účastníků naší již tradiční každoročně pořádané akce. Ti, kteří se dostavili, však neudělali chybu. Hasiči předvedli vyproštění uvíznutého řidiče rozstříháním automobilu hydraulickými nůžkami, přijely i tanky, děti prošly okruhem mnoha soutěží a měly možnost zazpívat přihlížejícím do mikrofonu svoji oblíbenou písničku.

11. června - Závody – Věžná

Stejně jako loni jsme vyjeli na závody do Věžné. Jedná se o místní „srandamač“, na kterém se naši muži umístili na 10. místě a ženy na 11. místě. Tento drobný neúspěch nám vynahradil zážitek ze svezení se ve starodávném kočáru taženém koňským spřežením.

21. května - Závody – Nová Ves

Na letošní závody našeho okrsku se vypravila 3 družstva. Předzávodní příprava nebyla zrovna procházkou růžovou zahradou, ale dřina se vyplatila.
Družstvo MUŽI I. se umístilo na 6. místě, MUŽI II. na 2. místě a ŽENY na 3. místě. Dalším úspěchem ženského družstva bylo umístění Veroniky Albrechtové na 3. místě ve štafetě žen.
Nemalým úspěchem žen byla i skutečnost, že jim byla nabídnuta účast v okresním postupovém kole soutěže v požárním sportu ve Veselí nad Lužnicí. Ženy bohužel účast odmítly, avšak SDH Dolní Hořice do Veselí odjel reprezentovat M. Příhoda v roli rozhodčího.

7. května - Babinec + Lampionový průvod

V roce 2011 jsme za přispění obce uspořádali již druhý ročník loni tolik úspěšného Babince. Děti z chýnovské školy předvedly své taněční umění, zahráli Kolaříci a členky SDH se postaraly o vzornou obsluhu. Jako malé překvapení shlédly zúčastněné ženy ohňostroj, který byl součástí tradičního lampionového průvodu.

17. dubna - Požár lesa

Všichni si užívali dubnového nedělního odpočinku, když tu houkající siréna začala shánět členy, aby se shromáždili, nasedli do auta a odjeli hasit požár do nedaleké obce Prasetím, kde hořel místní les. Tato akce ukázala, že dobrovolní hasiči nejsou zbyteční a kromě výkonů v oblasti požárního sportu umí vzít i za práci.

5. března - Masopust

Ani tentokrát jsme neporušili tradici a vyrazili za doprovodu hudby převlečeni do různých masek skrz Horními a Dolními Hořicemi. Po ukončení průvodu následovalo příjemné posezení v kulturním sále.

29. ledna - Dětský karneval

V sobotu 29. ledna se lidé z celého okolí začali sjíždět na dětský karneval, který představuje jednu z již tradičních lednových veselic v Dolních Hořicích. Jako každý rok se konal v kulturním sále. Tato akce má již dlouholetou tradici a není tedy divu, že se jí účastní značný počet dětí jak místních, tak i z okolních obcí. Na malé účastníky čekalo spoustu lákadel, ať již to byla bohatá tombola, nebo sladké dobroty. Celou akcí prováděl v roli moderátora nový člen sboru Martin Vyhnal, který si pro děti připravil kromě povídání i řadu zábavných soutěží a o hudební doprovod se postaral diskžokej.   

7. ledna - Výroční schůze SDH

Rok se s rokem sešel a opět jsme se setkali na pravidelné výroční členské schůzi v místním pohostinství u p. Veselého. Po zhodnocení činnosti SDH v roce 2010 se rozproudila bouřlivá debata, jejímž hlavním tématem byla stavba vytoužené hasičské zbrojnice.